Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stará republikaDemokratické galaktické uskupení, které vydrželo téměř 25 000 let . Přinesla mír a svobodu několika hvězdným systémům. Ze stovek světů volení senátoři se podíleli na vládě ve Staré republice. Jediove byli její obránci.

Stará republika byla ustanovena na bezmála všech planetách vnitřních světů .Vznikla přibližně když se ojevovali první Jediové . Stala se synonimem pro dlouho trvající mír a zlepšení vztahů.

Hodně Rytířů Jedi byli zachváceni temnou stranou síli a proto byli vyhnáni ze Staré republiky . Po dlouhém putování našli rasu "Sith" ze , které udělali své služebníky. Temní Rytíři Jedi pak byli známi jako Lordi ze Sith . Za několik století Sithúm dařilo a vyvíjeli se.Dělali experimenty jenž přeměnily mnoho sithů na smrtící válečníky Massassi.

Asi nejznámější vůdce Sithské říše Naga Sadow chtěl expandovat své území napadnutím Staré republiky. To se mu ale nepovedlo . Jeho jednotky byli zničeny silou Staré republiky a Rytíři Jedi. Sadow Prchl se svou hrstkou válečníků Massassi do vzdálené části vesmíriu , kde se zabydlel na čtvrtém měsíci planety Yavin . Opět experimentoval na svých služebnících . Výsledkem byly Zvířecí války v systému Onderon.

hlídač právě objeveného systému Onderon Mistr Jedi Arca poslal své učedníky aby vyřešilo tento konflikt . Pod vedením Ulica Qel-Dromay se Jedi snažili vrátit Onderonu mír , ož ovšem stále naráželo na temné síly Královny Amanoi , služebnici Naga Sadowa . Konflikt který trval celé staletí byl ukončen říjezdem Jedi Mastera Arci, smrtí Královny Amanoi a svatbou Zvířecího pána Oron Kira s Princeznou Galií.

Mezitím objevil Jedi Exar Kun, který byl trénovaný Jedi Masterem Vodi-Siosk Bassem , zakázané učení prastarého Sithu. Napodobil způsoby mnoho let padlého Sithu a použil je pro vytvoření své vlastní filozofie Kodexu Jedi. Založil ohromě silné bratrstvo a přivlastnil si titul Temného lorda ze Sithu. Toto bratrstvo pak převzalo vladu nad galaxií a oživili pravěkou Sithskou říši. Válka mezi nimi a Rytíři Jedi yústil do hrozné Sithské války, ve které zemřelo mnoho důležitých charakterů včetně Jedi Mastera Arci. Jediové se nakonec spojili dohromady a zaútočili na pevnost Exara Kuna na Yavinu 4. Nakonec se jim podařilo vyhnat přeživší národ Massassi masivním utokem . Krátce poté byl zabit Rytíř Jedi i Exar Kun , avšak jeho duše byla úspěšně vypuzena do sféry věčné temnoty na Yavinu 4. Sithové byli zahnáni a několik století o nich nebylo slišet až na konfliktu na Naboo.

Po tomto konfliktu pro mnoho kultur znamenala Stará republika opravdu zlaté časy protože se věda a umění se pozvedly na nebývalou úroveň.si sto let před začátkem Civilní války se začala objevovat korupce a nachýlil se konec Staré Republiky.

Po Staré republice se opět rozšířil teror a jednomu nevýraznému senátorovi Palpatinovi se podařilo zmocnit vlády a reformovat republiku na Galaktické Impérium