Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planety:


Alderan

ObrazekSystém: Alderaan

Sektor: Hallu

Nejdůležitější rasy: lidéAlderan byl zničen první Hvězdou Smrti.Byla to mírumilovná planeta a neměla žádne zbraně ani armádu. Byla domovskou planetou Nerfů. Princezna Leia zde prožila své mládí se svým nepravým otcem senátorem Bailem Organou. Stála zde nejslavnější škola v galaxii "University of Aldera“.


Bespin

Obrazek
Systém: Bespin

Sektor: Churba

Nejdůležitější rasy: lidéBespin, nejdůležitější planeta ve stejnojmenném systému, je plynný obr o průměru asi 118000 kilometrů s dobou rotace asi dvacet hodin. Pevné kovové jádro planety je obklopeno silnou vrstvou kapalného rethenu..Ve svrchních vrstvách atmosféry Bespinu se vyskytuje tibannský plyn, který je výborným chladícím médiem v hypermotorech a rozložený je také skvělý pro zvýšení palebné síly blasterů. V této podobě se vyskytuje v nižších vrstvách atmosféry.Na Bespinu se nachází tři velké těžební společnosti, které tento plyn těží. Nejznámější z nich je Oblačné město Landa Calrissiana, které se objevuje i ve filmu.Coruscant

Obrazek
Systém: Coruscant

Sektor: Sesswenna

Nejdůležitější rasy: lidéSídlo vlády a centrum galaxie po mnohé generace - Coruscant a jeho dva malé měsíce obíhají kolem malé bílé hvězdy ve Světech jádra.Corusant leží v systému , který se nachází v blízkosti systémů Kaikielius a Metellos.Celý povrch planety je pokryt jediným, obrovským a mnohapatrovým městem , jehož počátky sahají někam daleko před založení staré Republiky.


Geonosis
Obrazek

Systém: Geonosis

Sektor: Orus

Nejdůležitější rasy: Geonosan


Tato nehostinná planeta vzdálená méně než parsek od Tatooine je domovem Geonosianů. Hlavní složkou pouštního povrchu je načervenalý písek a prach. Komunikace v blízkosti planety je obtížná díky vysokému obsahu kovů v písku a také díky prudkým radiačním bouřím. Geonosis je obklopena několika pásy asteroidů a úlomků, což činí narudlou planetu zajímavou na pohled. Tyto asteroidy neustále padají na povrch planety, čímž způsobují silná zemětřesení a usazují tak na povrchu velké množství rud. Navzdory vysokému obsahu kovů v kůře planety je tu gravitace trochu menší než bývá běžné.


Kamino

ObrazekSystém: Kamino

Sektor: Orus

Nejdůležitější rasy: Kaminoánec


Tato vodou pokrytá planeta se nachází v oblasti známé jako Divoký vesmír, za hranicí Vnějšího okraje.Planeta je obydlena Kaminoánci, kteří jsou známí pro svou klonovací technologii Krátce po bitvě o Naboo zde byl Jango Fett naklonován pro vytvoření armády klonů použité v klonových válkách.Když zjistili separatisté odkud pochází klony Staré Republiky, podnikli útok na Kamino, avšak separatisté bitvu prohráli.ako na ostatních planetách se i na Kaminu střídají roční období, nicméně se projevují pouze ve změnách teploty a oblačnosti - déšť nikdy nepřestává. V oceánech Kamina se nachází několik životních forem, kolem planety obíhají tři měsíce.


Kashyyyk

ObrazekSystém: Kashyyyk

Sektor: Sumitra

Nejdůležitější rasy: Wookie


Tento svět je pokryt velkou džunglí a je známý především jako domovská planeta Wookieeů.Z povrchu vyrůstají obrovské stromy, které obklopují celou planetu do výšky několika kilometrů.Návštěvníci jsou v těchto místech v relativním bezpečí, ovšem pokud sejdou do nižších pater, různých druhů nebezpečí přibývá.Většina Wookiů byla v době Impéria zajata a používána na práce na vesmírných lodích a stanicích. .Planetu Kashyyyk využila Leia Organa Solo jako místo úkrytu před jednotkami velkoadmirála Thrawna.Hlavní město planety se jmenuje RwookrrorroNaboo

Obrazek
Systém: Naboo

Sektor: Orus

Nejdůležitější rasy: Gungan, lidé


Naboo je neobvyklá planeta díky tomu, že postrádá pevný plášť a tekuté jádro. Namísto toho je protkána jeskyněmi a malými tunely. To planetě umožňuje udržet si nepřeberné množství vody, které dodává povrchu bažinatý charakter, jenž popírá pravou hloubku, do níž mohou její oceány sahat. Malé části pevné půdy se vyznačují do dáli se táhnoucími rovinami. Pod pórovitou skálou planety se ukrývá jádro z téměř čisté plazmové energie.
Lidští obyvatelé, potomci grizmalltských osadníků flotily Beneficent Tasia, se naučili využívat této energie, která pro ně představuje neomezený zdroj elektřiny. Naboo je domovský svět Gunganů právě tak jako lidí, kteří se nazvali jako Nabooané.
Naboo je třetí a hlavní svět systému Naboo, planeta je obíhána dvěma měsíci. Jakožto svět Vnějšího okraje je vzdálena asi 34 000 světelných let od galaktického Jádra.


Tatooine

ObrazekSystém: Tatooine

Sektor: Arkanis

Nejdůležitější rasy: Lidé,Jawa,Tusken


Tatooine je pouštní planeta, vzdálená od rušného centra Galaxiie.Tato planeta má dvě slunce, které z ní vytváří poušť.Tatooine je domovem Jawů ,Tuskenů, banth, Kraytských draků, lidských osadníků a různých mimozemšťanů obývajících vesmírný přístav Mos Eisley.Na této planetě vyrostl také Luke Skywalker.Jedno údolí na Tatooinu, které se jmenuje Žebrákův kaňon používal Luke k tréninku svích leteckých schopností ve svém Skyhopperu.Základna Rebelů na Tatooine používala tento kaňon k výcviku.Planeta se nachází podél několika hyperprostorových tras, takže slouží jako útočiště pašeráků a zločinců.