Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lodě

SFS TIE Advanced

Obrazeknosnost: 70 kg
max. rychlost: 1450 km/h
senzory: SFS S-c4.1
avionika: SFS F-s5
astrogace: SFS N-s6
energie: 4 solární panely
štíty: Novaldex


Tie Advenced je stíhačka ,která měla zvrátit převahu Aliance. Na jeho návrh osobně dohlížel Lord Vader.Při jeho konstrukci bylo použito několik nových prvků.Byl vybaven štítem a hyperdrivem. Byl však příliš drahý a proto byl vyráběn jen pro elitní síly Impéria.
SFS TIE In Fighter

nosnost: 65 kgObrazek
max. rychlost: 1200 km/h
senzory: SFS S-3.8
avionika: SFS F-s3.2
astrogace: SFS N-s6
energie: 2 solární panely


Tie Fighter jsou krátkodosahové stihačky ,které nalezneme v menších Imperiálních křižnících nebo na odlehlých základnách Říše.Bývají nasazovány jak při obraně planet a křižníků, tak i při eskortě či útoku proti nepřátelským silám. Ale nevíhoda je že má pouze podsvětelné motory ,které mu znemožňují únik z boje do hyperprostoru.Avšak na druhou stranu mu poskytují vysokou rychlost a manévrovací schopnosti. Základní verze nemá štíty ani systémy podpory života.
X-Wing

Obrazeknosnost: 110 kg
max. rychlost: 1050 km/h
senzory: Fabritech ANx-y
bojový počítač: Industrial Automation R2
avionika: R2
astrogace: R2
energie: Kryo baterie Novaldex D4-Z s reaktorem
štíty: Chempat


X-Wing je jeden z nejsilnejších stíhačů v celé historii. Může letět velmi vysokou rychlostí , má velkou palebnou sílu a promyšlené letecké a bojové systémy.Na konci křídel má čtveřici kanónů , které můžou střílet samostatně, ve dvojicích nebo všechny najednou. X-Wing má zesílený trup z titanu a vysoce výkonný štítový generátor , proto je velmi odolný.
Y-Wing

Obrazeknosnost: 110 kg
max. rychlost: 1000 km/h
senzory: Fabritech ANs-5d
bojový počítač: Fabritech ANc 2.7 + zobra
avionika: Astromech řady R2
astrogace: Astromech řady R2
energie: Kryo baterie s reaktorem
štíty: Chempat


Y-Wing vznikl o několik let dříve než X-Wing. Je jednoduše rozpoznatelný podle svého úzkého trupu a dvou velkých motorů, které z něj vystupují. Jeho vyzbroj bylačasto měněna avšak nejobvyklejší konfigurace, byla za pilotem umístěna věž s iontovými kanóny,která byla obsluhována kopilotem otočeným zády ke směru letu.
B-Wing

nosnost: 65 kgObrazek
max. rychlost: 950 km/h
senzory: Fabritech ANv-9q
bojový počítač: Fabritech ANq 3.6
avionika: Narmox HG.6w
astrogace: Mikroaxial LpM-549
energie: Vinop 02 K kryo baterie a
štíty: Sirplex Zr-41


B-Wing je nejsilnější a nejtěžší útočná stíhačka Aliance, navržená speciálně k útokům proti velkým lodím a základnám. Stroj má neobvyklý stabilizační systém umožňující setrvání kokpitu ve stabilní poloze, zatímco zbytek stroje se kolem něj otáčí.To pomáhá redukovat namáhání materiálu při některých manévrech. dokonalený zaměřovací systém této lodi koordinuje iontové kanóny a torpédomety tak, aby poskytoval maximální palebnou sílu proti jednomu určitému cíli. Jeho podsvětelna rychlost je pruměrna ale hyperpohon vyvine pouze poloviční rychlost než u běžných stíhačekNaboo Royal N-1

Obrazek
Naboo Royal N-1 je ručně dělaná loď ,která představuje kus elegantního umění a navíc stoprocentně plní i své povinnosti obranného stíhače.Byla postavena pro hlídkové lety a doprovodné mise . Je vybavena hypermotorem a její konstrukce a motory jí dávají neobvyklou manévrovatelnost a rychlost.Imperial Star Destroyer

Obrazeknosnost: 36 000 000 kg
max. rychlost: 60 MGLT
bojový počítač: Myradine Gf-2.3
avionika: SFS 4z-94
astrogace: KDY Nt-92s
energie: Solární ionizační reaktor
štíty: 2ISD-72x


Tento křižník má sílu zničit menší flotilu a dokonce i sterilizovat planetu.ISD je velmi drahý , nekteré systémy mají dokonce menší hrubí domací produkt než je cena tohoto destruktoru. A také je mnoho národů, které nikdy za celou svou historii nepoužívaly tolik energie jako jediný Star Destroyer při skoku hyperprostorem.Star Destroyery se dělí podle technologie, rozlišujeme tři druhy (ISD I, ISD II, ISD III).